Зібрано голосів

Назва проекту

"Громадський простір Криволуцький ЕТНОДВІР"

ПІБ Ініціатора: Погорелов Олександр Володимирович
Пошта: mpaa2016@gmail.com
Телефон: 0668521338
Статус: Реалізовано
Проект №18
Дата початку збору голосів: 14.06.2018 13:45

Тип проекту

Великий

Категорія проекту

розвиток сфери культури, підтримка культурних ініціатив, спрямованих на організацію змістовного дозвілля

Адреса місця реалізації проекту

с. Крива Лука

Короткий опис проекту

Громадській простір Криволуцький ЕТНОДВІР – створення аутентичного комплексу, для культурного дозвілля мешканців усіх вікових категорій, соціальної активності (проведення майстер-класів, зустрічей, обговорень), популяризації ідеї розвитку села і сільської території. Розвиток сільських територій – стратегічна мета державної регіональної політики. Одним із найбільш актуальних завдань на шляху сталого розвитку сільських територій є реалізація сучасних проектів, спрямованих на розвиток комунікацій та активізації громади, визначення потреб і підвищення рівня життя мешканців села, поліпшення сільської інфраструктури. Ключовим внутрішнім ресурсом є спроможність членів громади – гуртом та індивідуально – за рахунок своїх знань, навичок та взаємодії щодня робити якісний і кількісний внесок у сталий розвиток громади. Йдеться про соціальний капітал спільноти. Водночас тема спадщини, відповідей на питання «хто ми», «чим ми цікаві» дуже сильно впливає на відчуття гідності та свідомості мешканців громади. Любов до свого краю - найкращий лозунг для об’єднання людей, активізації громади у сфері збереження історичної спадщини, застосовуючи сучасні засоби візуалізації, культурно-просвітні заходи. В таких умовах важливо мати наявну соціальну інфраструктуру, для комунікації, демонстрації культурних та природних особливостей. Ініціатори проекту прагнуть представити нематеріальну культурну та історичну спадщину Лиманської ОТГ як всередині громади, так і зовні (для туристів, науковців, потенційних інвесторів та ін.). Проект також має на меті залучити якомога більше число активних представників лиманської громади для напрацювання пропозицій щодо просторового розвитку громади. Земельна ділянка, де планується реалізовувати проект, знаходиться поряд із сільським клубом села.

Проблема

Село Крива Лука Крива є центром Криволуцького старостинського округу. Має привабливу територію та невелику кількість мешканців, які в червні 2014 року опинилися у центрі бойових дій і більше ніж два тижні знаходилося під обстрілами. Ці події дуже негативно вплинули на загальний психологічний стан в громаді. Останні роки громада села дуже активно бере участь у громадських проектах по соціальній згуртованості, популяризує свої історичні та етнографічні надбання, приймає гостей та партнерів з інших регіонів та міст, отримує досвід реалізації важливих соціальних проектів. Подібні заходи сприяють комунікації, соціальному розвитку села , покращують емоційний стан населення. Однак, в селі відсутня відповідна інфраструктура для проведення таких заходів. Таким місцем може стати громадський простір ЕТНОДВІР – вулична локація з аутентичної альтанки, комплексу української печі, історичних стендів, де відбуваються зустрічі між різними людьми і спільнотами. Це місце, куди можна вільно потрапити, місце соціального спілкування і громадського діалогу, приймання партнерів та колег з інших громад регіону та України. Створення такого осередку взаємодії – це один з імпульсів до сталого розвитку, в першу чергу, депресивних сіл, віддалених від великих центрів.

Мета проекту

Збереження природної, нематеріальної історичної та культурної спадщини, сприяння просторовому розвитку сільської території шляхом створення локації Криволуцького громадського простору ЕТНОДВІР для проведення мистецьких та культурних заходів, прийому гостей, популяризації традиційних сільських промислів, історичної спадщини тощо.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

1. Створити комплекс громадського простору ЕТНОДВІР в центральній частині села Крива Лука, що складатиметься з аутентичної альтанки, української печі, історичних стендів. 2. Залучити мешканців села до участі у громадських проектах; 2. Використати етнографічний та історичний матеріал для експозиції; 3. Покращити рівень дозвілля у Криволуцькій громаді. 4. Сприяти позитивному іміджу Лиманської ОТГ.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Цільова група проекту – мешканці громади, Лиманської ОТГ, інших громад -сусідів.

План заходів з реалізації проекту

Очікувані результати проекту Короткострокові: підвищення рівня згуртованості в громаді, сприяння популяризації ідеї просторового розвитку сільської території. Довгострокові: сприяння формуванню привабливого туристичного та інвестиційного іміджу Лиманської ОТГ, створення передумов для реалізації спільних з іншими громадами проектів для більш широкого кола соціального впливу, сприяння підвищенню рівня самозайнятості населення. Після реалізації проекту простір «ЕТНОДВІР» буде використовуватись як місце для громадських обговорень, стратегічного планування, проведення культурних та мистецьких заходів, прийому гостей з інших громад.

Ключові показники оцінки результату проекту: економічні (наприклад, збільшення надходжень до бюджету, економія ресурсів, тощо), соціальні (наприклад, рівень охоплення дітей фізкультурою та спортом, тощо), екологічні (наприклад, зменшення забруднення навколишнього середовища, тощо), інші показники, які можна використати для оцінки досягнення результатів практичної реалізації проекту.

Мотивація мешканців села до реалізації проекту, використання історичного матеріалу при оформлені дизайну. Широке інформування про проект та його важливість. Залучення активної молоді. Залучення партнерів для проведення мистецьких заходів, підготовка спільних проектів. Залучення краєзнавців для консультацій.

Орієнтовна загальна вартість проекту

149495,00 грн

Очікуваний термін реалізації проекту

31.12.2018

*Бюджет проекту:

Найменування товарів (робіт, послуг) Ціна за одиницю, грн. Оріентована вартість
Матеріали 0 91703
Робота 0 57792

Файли

Галерея зображень

  • Thumb a16efe608480d8195ea43aa61cf64d13
  • Thumb 9a83aa78c5734e4b7a35906cf5b62804
  • Thumb 3d6a7879ec62b5b1b27331ffe69f470f
  • Thumb 3fd07e6652f583b46ff7bf436419811e
  • Thumb 859077781d7804eed0295201808030c4
  • Thumb c9af8e7a4e7c8e468eccef20b3cf0094
  • Thumb e0d1baa5936abc66bf27097bfb2819fc
  • Thumb 4f8bb5b170e1eed6777b52e3bb80059f
  • Thumb 993913c54b277bd22d0d851a350b505d